logo MPL Techma
1.

Automatyczny system transportu oraz magazyn do składowania pojemników

U naszego klienta, który specjalizuje się w imporcie oraz dystrybucji części samochodowych, pojawiła się potrzeba efektywnego zagospodarowania zwrotami oraz dostawami towarów w centrum logistycznym. 

2.

System magazynowy z przenośnikami skrzynek i dystrybucją palet euro

Głównym problemem, z jakim zwróciła się do nas firma z branży dystrybucji części samochodowych, było nieefektywne dostarczanie i rozprowadzanie palet na antresolę istniejącego magazynu.

3.

System transportu i przechowywania opon w automatycznym magazynie

Firma z branży oponiarskiej powierzyła MPL TECHMA zaprojektowanie oraz budowę intralogistycznego systemu do przechowywania opon surowych. Jego centralnym składnikiem jest automatyczny magazyn wysokiego składowania.

4.

Automatyzacja magazynu do sezonowania brodzików wraz z zapleczem transportowym

Firma MPL TECHMA została wybrana przez klienta z branży sanitarnej do automatyzacji magazynu sezonowania dla nowej linii produkcyjnej brodzików. Celem projektu było zapewnienie optymalnych warunków sezonowania brodzików oraz składowania ich na idealnie płaskiej powierzchni.

5.

Automatyzacja magazynu form dla nowej linii technologicznej w branży sanitarnej

Firma z branży sanitarnej jest w trakcie budowy nowej linii produkcyjnej, która ma umożliwiać produkcję krótkich serii produktów, nawet pojedynczych elementów. W związku z tym, proces produkcyjny będzie charakteryzować się dynamicznym wprowadzaniem i wyprowadzaniem form w czasie wynoszącym około 70 sekund. 

6.

System magazynowania szpul obsługiwany przez wózki AMR

Producent opon zgłosił się do nas z problemem magazynowania półproduktów umieszczonych na nietypowym nośniku, jakim jest duża stalowa szpula. Materiał na szpulach wykorzystuje się w wielu gniazdach produkcyjnych na terenie fabryki, a ich składowanie odbywało się na posadzce w różnych częściach hal.