logo MPL Techma
Nasza historia rozpoczyna się w 2003 roku, kiedy grupa pasjonatów automatyki założyła firmę. 

W tamtych czasach automatyka w Polsce była jeszcze w początkowej fazie rozwoju. Zaczęliśmy jako przedstawicielstwo handlowe oferujące podzespoły automatyki przemysłowej.

Jednak z czasem nasi klienci coraz częściej prosili nas o pisanie programów i budowę maszyn przemysłowych. To skłoniło nas do skoncentrowania się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów naszych klientów i automatyzacji przemysłu.

Przez lata tworzyliśmy kompleksowe maszyny i linie technologiczne, starając się sprostać ich oczekiwaniom. Już w 2011 roku udało nam się zrealizować nasz pierwszy kompleksowy projekt z zakresu automatyki przemysłowej.

W 2016 roku podjęliśmy decyzję o skoncentrowaniu się na projektach automatyki i budowie maszyn, co przynosiło nam większą skuteczność, a już w 2018 roku ukończyliśmy budowę naszej siedziby w Chwaszczynie, na którą pracowaliśmy przez wiele lat.

Przełom nadszedł w 2019 roku, gdy zrealizowaliśmy pierwszy projekt automatycznego magazynu wysokiego składowania dla naszego długoletniego klienta. 

Pomimo braku doświadczenia w branży intralogistycznej, postanowiliśmy podjąć się tego wyzwania. Nasz sukces w tej dziedzinie stał się głównym kierunkiem rozwoju firmy, co zaowocowało otrzymywaniem coraz większych kontraktów z zakresu automatyzacji magazynowej.

Obecnie skupiamy się na dalszym rozwoju w obszarze intralogistyki, spełniając nasze marzenia z całego okresu istnienia firmy MPL Techma.

Jesteśmy podekscytowani przyszłością i kontynuacją naszej pasji, dostarczając dedykowane rozwiązania dla naszych klientów.

 

Naszą misją jest usprawnianie procesów magazynowania i transportu wewnętrznego poprzez realizację dedykowanych rozwiązań intralogistycznych.

0
specjalistów

z różnych dziedzin

0
firmy

którym zautomatyzowaliśmy procesy produkcyjne i magazynowe

0
projektów  

zrealizowanych na terenie Polski i Europy

 

0
wdrożonych systemów intralogistycznych

dedykowanych potrzebom naszych klientów